news-1 666
HABERLER

Yaşanabilir Geçici Yerleşimlerde Psikoloji ve Sanat İlişkisi  I  Sanatçı Eda ZAMANPUR  I  Psikolog Funda AKBAYIR

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi'miz Taşkışla Design Lab ile birlikte 28 Şubat 2023 salı günü saat 10.00'da bir çevrimiçi seminer düzenlemektedir. Etkinliğimize katılımınızı bekliyoruz.

https://itu-edu-tr.zoom.us/j/99696892315?pwd=a29KZkpUd0dJQjEzTUFaczdhVUt3Zz09


WhatsApp Görsel 2023-02-25 saat 14.40.24Konutlarda Sürdürülebilirlik   I   Doç.Dr. Ömer EREM [İTÜ]

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi'mizin seminer dizisindeki üçüncü etkinliğimiz etkinliğimiz 14 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşmiştir.. Konuşmacımız Sayın Doç. Dr. Ömer EREM ve tüm katılımcılara teşekkürlerimiz sunuyoruz..Konutlarda SurdurulebilirlikİTÜ Design LAB Semineri   I   Doç.Dr. Ebru KERİMOĞLU

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Seminerleri kapsamında Doç. Dr. Ebru Kerimoğlu tarafından "Taşkışla Design Lab" konulu seminer 28.09.2022 Çarşamba, 12.30-13.30 arasında 127 no'lu  salonda gerçekleştirilecektir.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen ve İTÜ’nün ilgili paydaşlarının da işbirliği ile İTÜ Mimarlık Fakültesi bünyesinde yürütülen Taşkışla Design Lab projesi, İstanbul’da farklı tasarım ölçeklerinde hizmet veren, üreten, katkı ve destek sunan aktörler ile “birlikte öğrenme, düşünme, yaratma ve deneyimleme’’ sürecini paylaşmayı hedeflemektedir. Projenin temel amacı, bağımsız işbirliği yapılarının kurulmasını teşvik edecek ortamı oluşturarak, İstanbul’daki tasarım temelli yaratıcı endüstriler ekosistemini güçlendirmek, yaratıcı ekonomi konusunda farkındalık yaratmak ve kentsel gelişim politikalarına yön vermektir.

Taşkışla Design Lab Projesi, birlikte kurgulanacak işbirliği yapıları içerisinde, farklı tasarım konu ve ölçeklerinde birlikte çalışmak, uzmanlar ve gençler ile birlikte üretmek, disiplinler ve kurumlar arası çalışmaların önemini anlamak-anlatmak ve söz konusu birliktelikleri kurumsallaştırarak sürdürülebilir kılmayı amaçlamaktadır.

Katılımınızı bekliyoruz.

 


Engelliler Haftası Etkinlikleri    I    “Engelli Bireyler ile İletişim 

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi'mizin seminer dizisindeki ikinci etkinliğimiz 16 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşmiştir.. Konuşmacımız Sayın N. Ertuğrul ERDEM ve tüm katılımcılara teşekkürlerimiz sunuyoruz..
"Engelli Bireyler ile İletişim" başlıklı sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.. 

ENGELLİ BİREYLER İLE İLETİŞİM (son)Engelli Seminer Poster

Engelliler Haftası Etkinlikleri    I    “Engelli Bireyler ile İletişim  [Çevrimiçi seminer]

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi [Konut Uyg.Ar] Seminerleri Engelliler Haftası etkinlikleriyle devam ediyor.. Hafta kapsamında N. Ertuğrul ERDEM “Engelli Bireyler ile İletişim” başlıklı bir seminer verecek.. 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 19.00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek seminerimize herkesi bekliyoruz..

Zoom linkimiz:

https://itu-edu-tr.zoom.us/j/6882205881?pwd=dFZxdjdDZEhYMG1BZzlWckFRdGhXUT09

ID: 688 220 5881

Parola: Eu9z4W

LEED Sertifikalı Bina Uygulamaları  I  Badıllı Tekstil Esenyurt Projesi

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi'mizin seminer dizisindeki bu ilk etkinliğimiz 27 Nisan 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşmiştir.. Konuşmacılarımız ve tüm katılımcılara teşekkürlerimiz sunuyoruz..
Çevrimiçi seminerimizin kaydına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

https://drive.google.com/drive/folders/1in9rccWglmrIZNma6PFuNUa-2rOPpkCk


Seminer poster SON

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi [Konut Uyg.Ar] Seminerleri LEED Sertifikalı Bina Uygulamaları çevrimiçi seminerimiz ile başlıyor..

"Badıllı Tekstil Esenyurt Projesi" başlıklı seminerimizde konuşmacılarımız:
- Arif BADILLI [Badıllı Tekstil]
- Taygun YÜKSEL [Leed AP, EDGE Expert]
- Gediz EVYAPAN [Proje Teknik Dizayn ve Pazarlama Direktörü]
Çevrimiçi seminerimiz 27 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 17.00'de gerçekleştirilecektir ve herkese açıktır.. Zoom linkimiz:

https://itu-edu-tr.zoom.us/j/6882205881Konut Uyg.Ar Genişletilmiş Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı [14 Haziran 2019]

Konut Uyg.Ar Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı merkez bünyesinde bulunan öğretim üyeleri ve yardımcıları, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz, ilgili firma ve dernekler ile 14 Haziran 2019 tarihinde İTÜ Maçka Arı Kovanı Büyük Salon’da gerçekleştirilmiştir.  Merkezin kısa bir tanıtımının sonrasında Ekoköy projesi hakkında bilgi verilmiş ve görüş alışverişinde bulunulmuştur.

foto1

foto2

foto3

foto4Konut Uyg.Ar Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı [12 Haziran 2019]

Kamu kurumları, STK ve firmaların katıldığı Konut Uyg.Ar Danışma Kurulu toplantısı 12 Haziran 2019 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla 326 numaralı salonda gerçekleştirilmiştir. Toplantıda merkezin Ekoköy projesi üzerinde konuşulmuş; her birimin fikirleri ve projeye nasıl katkıda bulunacakları tartışılmıştır.

12ş2

12ş1Konut Uyg.Ar Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı [12 Şubat 2019]

Konut Uyg.Ar Yönetim Kurulu toplantısı 12 Şubat 2019 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla 326 numaralı salonda gerçekleştirilmiştir. Kurul yapılacak çalışmaları belirleme ve stratejik planı oluşturma konusunda görüş alışverişinde bulunmuştur.